Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Aktualitātes

Vai valoda ir barjera?

26.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240226-wa0001.jpg26. februārī skolas svešvalodu jomu grupa bija sagatavojusi pasākumu “Vai valoda ir barjera?” 3.-4. klašu skolēniem, kuriem bija jāklausās pasakas piecās dažādās valodās un jāmēģina iztēloties, vai uzminēt šo pasaku nosaukumus.

Kā pirmā pasaku zviedru valodā lasīja kandavniece Ilze Elizabete Kronberga, kas jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā. Ilze katram skolēnam bija sarūpējusi saldu sveicienu.  Paldies viņai par to!

Otro pasaku ķīniešu valodā lasīja 11. klases skolniece Hiu Tung Yuen no Honkongas, kas šajā mācību gadā piedalās apmaiņas programmā mūsu skolā. Viņa mazos klausītājus pārsteidza, iepazīstinot ar sevi latviešu valodā.

Trešo pasaku lietuviešu valodā nolasīja mūsu skolas absolvente Elīna Ķeniņa, kas pašlaik studē baltu filoloģiju.

Kā ceturto skolēni noklausījās pasaku vācu valodā 11. klases skolniece Marias Mārītes Hesas izpildījumā.

Noslēdzošā pasaka bērniem šķita vissaprotamākā, jo 12. klases skolēns Rimants Jakobovics to nolasīja angļu valodā.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Pogu vakars 2024

23.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4190391349043652616959428121196809089662300n.jpg23. februārī,  Pogu vakarā, uz pamatskolā aizvadīto laiku atskatījās abas devītās klases. Sanākušajiem  viesiem vispirms bija ļauts ielūkoties klašu vēsturē ar foto prezentācijas palīdzību. Pēc tam devīto klašu  skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu – Arnolda Auziņa  ludziņas “Slidens ceļš” iestudējumu par skolēna slinkumu un melošanu. Izrādes finālā  visi kopīgi nodziedāja “Nepareizo dziesmu” ar grupas “Līdz tumsai” instrumentālo pavadījumu.

Vakara svarīgākais brīdis, protams, bija pogu  jeb skolas piederības zīmes  pasniegšana.  Klašu audzinātājas Ilze Plezere un Antra Petkeviča pirms pogas pasniegšanas  īsi raksturoja katru skolēnu, izmantojot klasesbiedru rakstīto.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

10.klase apmeklē baletu "Žizele"

23.02.2024

4174856459042108617113824419400291332423399n.jpg23. februārī 10. klases skolēni, pateicoties programmas “Latvijas skolas soma” finansiālam atbalstam, apmeklēja Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādi “Žizele”. Gatavojoties notikumam, literatūras stundās skolēni tika iepazīstināti ar izrādes saturu un laikmeta raksturīgākajām iezīmēm kultūrā.
“Žizele” ir viens no pirmajiem lielajiem romantisma baletiem un viens no nedaudziem, kas saglabājies līdz mūsdienām. Neskatoties uz to, ka pirmizrāde bijusi jau 2006. gadā, dejotāji arvien pārsteidz ar savu atdevi un profesionalitāti.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Mūzikla "Purva bridējs ugunī" apmeklējums Liepājas teātrī

23.02.2024

img20240225083219.jpgskolassoma-krasains-web.jpg11. klase programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu šajā mācību gadā izmantojusi divu teātra izrāžu apmeklējumam. Abās izrādēs klasiķu darbi  ieguvuši mūsdienīgu interpretāciju.

Septembrī skolēni diskutēja par laikmetīgo mākslu  muzejpedagoģijas nodarbībā Raiņa un Aspazijas muzejā vasarnīcā, bet pēc tam iepazinās ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Spēlēju, dancoju”. Izrāde nodēvēta par muzikālu satīru, tā ir dramaturģes Justīnes Kļavas versija par Raiņa lugu „Spēlēju, dancoju” un mākslinieka lomu mūsdienu pasaulē,  izrādes režisors  Elmārs Seņkovs. Skolēniem bija iespēja salīdzināt mūsdienu  izrādi ar LTV arhīvos pieejamo režisora Eduarda Smiļģa 1956. gada šīs lugas iestudējumu un rakstīt recenziju, kurā paust savu viedokli un vērtējumu.
        Ar otru izrādi, mūziklu „Purva bridējs ugunī”, skolēni iepazinās februārī. Tajā režisors Regnārs Vaivars radījis mūsdienīgu versiju par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Purva bridējs” un lugu „Ugunī”. Skolēni pirms mūzikla apmeklējuma noskatījās arī Leonīda Leimaņa mākslas filmu „Purva bridējs”.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss

23.02.2024

img-20240224-wa0001.jpg23. februārī Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā notika Tukuma novada izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkurss. Tajā ar labiem panākumiem piedalījās arī mūsu skolas skolēni. Marks Vīndedzis, Adelīna Zvagule, Miks Šinke, Kristiāna Bērzkalne un Krišjānis Botmanis. Skolēniem konkursam bija jāsagatavo 2 priekšnesumi - dzeja un proza.

Apsveicam ar iegūto 1. pakāpi 

 Marku Vīndedzi 1. kl. grupā (skolotāja Elita Brahmane),
      Kristiānu Bērzkalni 7.-9. kl. grupā (skolotāja Inguna Auziņa),
      Krišjāni Botmani 10.-12. kl. grupā (skolotāja Iveta Grunte).

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Sākas Pūcītes skolas nodarbības topošajiem pirmklasniekiem

21.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240221-wa0039.jpg21. februāra vakarā mūsu skolas aktu zālē uz pirmo tikšanos-iepazīšanos  ieradās topošie pirmklasnieki un viņu vecāki, jo no 28. februāra līdz 3.  aprīlim katru trešdienu šiem bērniem būs Pūcītes skolas nodarbības. Prieks, ka mācīties gribētāju bija ieradies kupls pulciņš - 42 mazās pūcītes.

Sanākušajiem muzikālu sveicienu bija sagatavojis Ralfs Jefremovs, popgrupas "Abaviņa" meitenes, dzeju runāja Jēkabs Pētersons, Gabriela Bērzkalne, Rasa Bāliņa un Ieva Kesenfelde. 
Pūcītes skolas dalībniekus sveica skolas direktors, bet ar sevi iepazīstināja  skolotājas  Ivita Goldberga-Skrebele un Sanita Celma. Kamēr bērni devās ekskursijā pa skolu, vecākiem prezentāciju  bija sagatavojušas direktora vietnieces mācību darbā.
Pirmā tikšanās veiksmīgi aizvadīta, gaidīsim atkal skolā!

Lasīt visu ziņu galerija (14)

6.klases iepazīst izrādi "Kapteiņa Granta bērni" VEF kultūras pilī

06.02.2024

img-20240222-wa0007.jpg6. februārī 6. a un 6. b klases skolēni VEF kultūras pilī apmeklēja Jaunatnes teātra izrādi “Kapteiņa Granta bērni” ar programmas ”Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.

Izrāde veidota pēc populārā franču rakstnieka Žila Verna romāna motīviem. Tas ir piedzīvojumu romāns, kurā galvenais sižets ir kapteiņa bērnu Mērijas un Roberta došanās meklēt savu pazudušo tēvu. Ceļā viņiem atgadās dažādi pārpratumi, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, līdz bērni tēvu atrod.
Izrādes laikā to visu var ļoti labi ieraudzīt, izrāde ir krāšņa, muzikāla, ar rūpīgi veidotu scenogrāfiju, horeogrāfiju un video projekcijām. Izrādē piedalās arī tautas deju kolektīvs” Dzintariņš”, kura sniegums ļoti veiksmīgi papildina izrādi.
Skolēniem izrāde patika, jo tajā jautrais mijās ar nopietno, humoristiskais ar traģisko, bija dažādi vizuāli un skaņu efekti, krāšņi tērpi, raits dejas solis, skanēja Imanta Kalniņa izrādei komponētās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.
Pēc izrādes noskatīšanās literatūras stundā skolēni rakstīja recenziju par izrādi.

Lasīt visu ziņu galerija (6)


<>


Jaunākās galerijas