Lapas karte
Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

Aktualitātes

Bērnu žūrijas dalībnieku tikšanās ar rakstnieci Ievu Samausku

14.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

img-20240215-wa0001.jpgMūsu skola Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piedalās jau no 2012. gada.

Skolā ir tradīcija uzaicināt viesos kādu no autoriem, kura grāmata ir iekļauta šajā programmā. Šogad  14. februārī pie mums ciemojās rakstniece Ieva Samauska. Viņas darbs  “Soliņš un miskaste” šogad bija iekļauts lasāmo grāmatu sarakstā jaunākajai vecuma grupai. Uz tikšanos ar rakstnieci ieradās ap piecdesmit 1. – 4. klašu skolēnu - šāgada žūrijas dalībnieku.
Ieva Samauska pastāstīja, ka dzīvo Saldū, agrāk strādājusi kā žurnāliste, bet tagad rakstīšana ir viņas galvenā nodarbošanās. Viņa raksta gan dzeju gan prozu bērniem un pašlaik ir  autore jau 31 grāmatai. Daži viņas darbi ir tulkoti arī angļu un igauņu valodās.
Pēc tam rakstniece lasīja vairākus savus dzejoļus, vajadzēja uzmanīgi klausīties un uzminēt gan iespējamos dzejoļu nosaukumus, gan tajos minētos tēlus, lietas, parādības vai pat ielu vārdus. Bērnu atbildes bija ļoti dažādas - asprātīgas, smieklīgas, bet reizēm arī pilnīgi aplamas. Atbildot pareizi, bērni saņēma nelielu dāvaniņu, par ko, protams, bija liels prieks. Pēc tikšanās, kā parasti, notika kopīga fotografēšanās un iespēja iegūt Ievas Samauskas autogrāfu.

Nobeigumā nedaudz par to, kā mums šogad veicās ar piedalīšanos  Bērnu un jauniešu žūrijā:
Pavisam bija 58 dalībnieki: 1.b klasē - 13 (sk. Elita Brahmane) ;  2.a klasē  - 1 (sk. Mudīte Zvaigzne); 2.b klasē  - 21 (sk. Ginta Bogdanova);  3.a klasē  -  9 (sk. Ligita Zāģere);  4.b klasē – 13 (sk. Sanita Celma); Vecāku žūrijā -  1
Gribu pateikties sākumskolas skolotājām Elitai Brahmanei, Gintai Bogdanovai, Ligitai Zāģerei un Sanitai Celmai par ieguldīto lielo darbu, pacietību un uzņēmību, jo bez viņu atbalsta un entuziasma nebūtu iespējams bērnus iesaistīt šajā tik vērtīgā un vajadzīgā  lasīšanas veicināšanas pasākumā.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Lekcija "Kā mēs sargājam Latviju?"

07.02.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4245817928915371429787543053368492596257734n.jpg7.februārī mūsu skolā viesojās LR Aizsardzības ministrijas pārstāve un Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors  pulkvežleitnants Intars Kušners. Viņi vadīja nodarbību "Kā mēs sargājam Latviju?" 7.-9. klašu skolēniem un uzdāvināja skolas bibliotēkai galda spēli "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920".

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Sakām paldies Didzim Zeibotam!

30.01.2024 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola

4197366498853207336003959099838788770116045n.jpgŠodien skolas kolektīvs teica sirsnīgu paldies par ieguldīto darbu cienītam un mīlētam kolēģim Didzim Zeibotam, kurš mūsu skolā nostrādājis jau 34 gadus un 5 mēnešus. Kā pats saka - nenožēloju te nevienu dienu.

Skolotājs Didzis uzsāka darbu mūsu skolā 1989. gada 18.augustā kā fizikas skolotājs.  No 2012. gada viņš ir bijis arī mūsu autoskolas  instruktors, kas vadījis gan teorētiskās, gan braukšanas nodarbības. 
Nu skolotājs nolēmis doties pelnītā atpūtā, nododot stafeti jaunāku kolēģu rokās. 
Paldies, Didzi!

Lasīt visu ziņu

28.janvāris - Draudzīgā aicinājuma diena

28.01.2024

img-20240117-wa0003-1.jpgJau vairāk nekā 20 gadu garumā par skaistu tradīciju mūsu skolā kļuvusi Draudzīgā aicinājuma diena, kurā  ikviens – skolēni, vecāki, pedagogi un bijušie audzēkņi - aicināti uzdāvāt grāmatu skolas bibliotēkai vai ziedot kādu naudas summu, lai papildinātu skolas grāmatu krājumu ar jaunāko literatūru.

 Sabiedrībā arvien vairāk tiek runāts par lasīšanas un  lasītprasmes samazināšanos, taču lasīšana ir viena no veiksmīga mācību procesa pamatiem ne tikai skolā, bet visā turpmākajā cilvēka dzīvē. Tāpēc, lai lasīšanu veicinātu un par to radītu lielāku interesi, ļoti noderētu bibliotēkas fonda papildināšana ar nesen iznākušo daiļliteratūru.

Nedaudz vēstures - Draudzīgā aicinājuma dienu 1935. gada 28. janvārī iedibināja toreizējais ministru prezidents Kārlis Ulmanis, aicinot cilvēkus ziedot savai bijušajai skolai grāmatas vai citas mācību procesā noderīgas lietas. Šī iniciatīva ieguva patiešām lielu tautas atbalstu un skolām tika dāvinātas  ne tikai grāmatas, bet arī daudzas citas  lietas – klavieres, gleznas, tāfeles, radio u.tml. Līdz ar Latvijas neatkarības zaudēšanu izzuda arī Draudzīgā aicinājuma dienas tradīcija, līdz to pēc valsts neatkarības atgūšanas, atjaunoja Draudzīgā aicinājuma fonds 1994. gadā.

Uz Jūsu atsaucību cerot -  skolas bibliotekāre

Liels, liels paldies pagājušā mācību gada 9.klases absolventiem par dāvinājumu skolas bibliotēkai. Par jūsu dāvanu karti skolas bibliotēkai esam iegādājušies šādas grāmatas:

Jana Egle “Latvju pacients”, Gusts Ābele “Pasaulē mīļākais klusums”, Alberts Bels “Bezmiegs”, Dace Rukšāne “Džikī”, Dace Vīgante “Ledus okeāns”, Inga Gaile “Jaukumiņš”,  Kārlis Vērdiņš “Jandāliņš”, “Lībiešu balādes”, Nora Ikstena “Jōna”, Inguna Daukste - Silasproģe “Balsis pār jūru”.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Zemgales reģiona sacensības basketbolā 4.-5. klases zēniem

24.01.2024

img-20240124-wa0003.jpg24.janvārī Ķekavā notika Zemgales reģiona sacensības basketbolā 2012./2013.gadā dzimušajiem zēniem. Mūsu skolu pārstāvēja 1 komanda, kuras sastāvā bija puiši no 4.b, 5.a un 5.b klases. Puiši izcīnīja 1.vietu. Malači!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

No baroka līdz rokam Tukumā

23.01.2024

img-20240125-wa0009.jpg23.janvārī Tukuma kultūras namā notika Tukuma novada skolu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls “No baroka līdz rokam Tukumā”.  Tajā ar 2 priekšnesumiem ("Balāde par Polārzvaigzni" un "Svilpis") piedalījās arī mūsu skolas popgrupa "Abaviņa", kurā dzied 4.-5.klašu meitenes.  Paldies popgrupas vadītājai, mūzikas skolotājai Ivitai Lejai par skolēnu sagatavošanu.

Lasīt visu ziņu galerija (2)


<>


Jaunākās galerijas