Lapas karte
11. klase programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu šajā mācību gadā izmantojusi divu teātra izrāžu apmeklējumam. Abās izrādēs klasiķu darbi ieguvuši mūsdienīgu interpretāciju.
Septembrī skolēni diskutēja par laikmetīgo mākslu muzejpedagoģijas nodarbībā Raiņa un Aspazijas muzejā vasarnīcā, bet pēc tam iepazinās ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Spēlēju, dancoju”. Izrāde nodēvēta par muzikālu satīru, tā ir dramaturģes Justīnes Kļavas versija par Raiņa lugu „Spēlēju, dancoju” un mākslinieka lomu mūsdienu pasaulē, izrādes režisors Elmārs Seņkovs. Skolēniem bija iespēja salīdzināt mūsdienu izrādi ar LTV arhīvos pieejamo režisora Eduarda Smiļģa 1956. gada šīs lugas iestudējumu un rakstīt recenziju, kurā paust savu viedokli un vērtējumu.
Ar otru izrādi, mūziklu „Purva bridējs ugunī”, skolēni iepazinās februārī. Tajā režisors Regnārs Vaivars radījis mūsdienīgu versiju par Rūdolfa Blaumaņa noveli „Purva bridējs” un lugu „Ugunī”. Skolēni pirms mūzikla apmeklējuma noskatījās arī Leonīda Leimaņa mākslas filmu „Purva bridējs”.
6. februārī 6. a un 6. b klases skolēni VEF kultūras pilī apmeklēja Jaunatnes teātra izrādi “Kapteiņa Granta bērni” ar programmas ”Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.
Izrāde veidota pēc populārā franču rakstnieka Žila Verna romāna motīviem. Tas ir piedzīvojumu romāns, kurā galvenais sižets ir kapteiņa bērnu Mērijas un Roberta došanās meklēt savu pazudušo tēvu. Ceļā viņiem atgadās dažādi pārpratumi, piedzīvojumi un pārdzīvojumi, līdz bērni tēvu atrod.
Izrādes laikā to visu var ļoti labi ieraudzīt, izrāde ir krāšņa, muzikāla, ar rūpīgi veidotu scenogrāfiju, horeogrāfiju un video projekcijām. Izrādē piedalās arī tautas deju kolektīvs” Dzintariņš”, kura sniegums ļoti veiksmīgi papildina izrādi.
Skolēniem izrāde patika, jo tajā jautrais mijās ar nopietno, humoristiskais ar traģisko, bija dažādi vizuāli un skaņu efekti, krāšņi tērpi, raits dejas solis, skanēja Imanta Kalniņa izrādei komponētās dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.
Pēc izrādes noskatīšanās literatūras stundā skolēni rakstīja recenziju par izrādi.
6. un 9. oktobrī mūsu skolas 5. - 8. klašu skolēni ar lielu interesi iesaistījās Latvijas skolas somas piedāvātajās ebru gleznošanas nodarbībās “Purvītis. Koši pelēkais latvietis”. Ebru tehnikā zīmējumi tiek veidoti uz speciāli sagatavota ūdens bāzes, uzpilinot ar pipeti vairākus ūdenī nešķīstošās krāsas pilienus. Krāsas nesaplūst savā starpā un veido neatkārtojamus ornamentus. Parasti pilina vairāku toņu pilienus, ko pēc tam ar ķemmes vai gara un plāna kociņa palīdzību “izzīmē” tā, kā zīmētājs vēlas. Kad zīmējums ir gatavs, paņem papīra lapu un to uzmanīgi uzklāj uz zīmējuma.
Lasīt visu ziņu (11)12.09.2023. saulainajā rudens rītā Kandavas Kultūras namā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros notika Vara Klausītāja zīmējumu teātra izrāde ČELLĪNO CEĻO, kuru apmeklēja arī Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas sākumskolas klases.
"Čellīno ceļo" ir dzīvespriecīga sajūtu izrāde bez teksta, kuras laikā čelliste uz skatuves atskaņo pazīstamus Baha skaņdarbus, ik pa laikam apstājoties, lai ieklausītos un paskatītos apkārt. Pēkšņi telpā parādās vēl divas būtnes – Krāsiņa un Deja. Kad mūzika skan, Krāsiņa un Deja kustas; kad mūzika apstājas, apstājas arī tās...
Lasīt visu ziņu (5)Šī gada 13.aprīļa lietainajā rītā no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas mācību ekskursijā uz Rīgu devās 3.b klase (audzinātāja Sanita Celma) un 3.a klase (audzinātāja Sana Gūtšmite).
Pa ceļam piestājām krāšņās Jaunmoku pils parkā. Tālāk devāmies uz galvaspilsētu. Tur iepazinām Latvijas arhitektūras un mākslas pieminekli, ēku, kas lepojas ar savām tradīcijām un 100 gadu ilgo vēsturi, vietu, kur proklamēta mūsu valsts, - Latvijas Nacionālo teātri.
Projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros mēs šeit apmeklējām režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova ietudēto izrādi „Pinokio piedzīvojumi”.
Lasīt visu ziņu (7)4. a klases skolēni 12.aprīlī viesojās Liepājas teātrī, kurā projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros skatījās Justīnes Kļavas izrādi "Polianna", kas veidota pēc Eleonoras H.Porteres tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Populāro un sirsnības pilno izrādi par Poliannu un viņas prieka spēli iestudējis režisors Dž.Dž. Džilindžers.
Skolēni Liepājas teātrī bija pirmo reizi un ar piedzīvoto ir ļoti gandarīti, tāpēc
lai vienmēr mums piemīt optimisms un priecīgi, priecīgi, priecīgi…
4.a klases audzinātāja
Lasīt visu ziņu (2)5.aprīlī Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas sākumskolas klasēm bija iespēja noklausīties koncertprogrammu "Vectētiņa brīnumlāde", ko, pieaicinot komponistu Māri Lasmani un dziedātāju Ingunu Kalniņu, veidojis dzejnieks Normunds Beļskis, prezentējot savu tāda paša nosaukuma dzejoļu grāmatu bērniem.
Klausoties jaukās dziesmas, autora lasītos dzejoļus un atmiņu stāstījumus, bērni varēja iepazīties ar dzīvi lauku sētā.
Dzejnieks šo grāmatu veltījis savam mazdēlam, tādēļ priekšnesumi bija bērniem labi saprotami, sirsnīgi, pilni mīlestības un gaišuma.
Skolēni šo koncertprogrammu noklausījās ar aizrautību.