Lapas karte
Šoruden mūsu skolas 9.b klase programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās Durbes pilī Tukumā, kur 1919. gadā jūlijā tika ierīkoja Baltijas landesvēra 1. lazarete. Vispirms skolēni iepazinās ar izstādi “Par Dzimteni un Latviju. 1918.-1920.” un noskatījās Tukuma muzeja veidotu īsfilmu “Lizī stāsts. 1919.”, kas ļāva jauniešiem vieglāk izprast tā laika vēsturisko situāciju un apjaust notikumu traģiku. (Filmiņa un muzejpedagoģiskā programma tapusi, izmantojot arhīvu materiālus un daudzu cilvēku, tostarp Lizī mātes Ernas Hiršheidas atmiņas.)
22.septembrī mūsu skolas 1.-3. klases skolēni noskatījās Iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” pasākumu programmas izrādi “Sunītis un kaķīte” (SIA”SHOWBOX”)
29.septembrī 8.a un 8.b klases devās ekskursijā uz Līgatni, kur ne tikai izbaudīja rudens burvību, bet vienlaikus piedalījās projekta “Skolas soma” piedāvātajā izzinošajā nodarbībā par Līgatnes kultūrvēsturisko mantojumu. Tās laikā skolēni iepazinās ar pilsētas vēsturisko apbūvi, izzināja papīra ražošanas ceļu apmeklējot Līgatnes papīrfabriku, kā arī piedalījās orientēšanās spēlē, kuras laikā veica dažādus izglītojošus uzdevumus.
27.septembrī mūsu skolas 4.-7.klašu skolēni piedalījās iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” nodarbībā “Kā uzņemt savu filmu” (SIA”SHOWBOX”). Režisors Armands Ekštets ne tikai stāstīja un rādīja, bet arī iesaistīja jaunos filmēt gribētājus praktisko nodarbību procesā. Nodarbības laikā skolēni guva teorētisko izpratni par filmas radīšanu. Praktiskajā daļā veidoja filmas kadru.
11.februārī mūsu skolā projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros ar izrādi "Klusētāji" viesojās 3 aktieri (Anta Aizupe, Oskars Florencs-Vīksne un Jānis Znotiņš), iepazīstinot 6.-10.klases skolēnus ar kādu notikumu no trīs dažādu tēlu viedokļa. Izrāde lika kaut uz mirkli aizdomāties par mūsdienu sabiedrībai aktuālām tēmām un to, kā būtu, ja kāds no šī notikuma dalībniekiem būtu rīkojies citādi.
28.novembrī mūsu skolas 6.a, 6.b un 7.a klase devās ekskursijā uz Liepāju, lai izmantotu programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumu - gida pavadībā apskatīt koncertzāli "Lielais dzintars" un noskatīties režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudēto izrādi "Polianna" Liepājas teātrī.
Skolēni tika iepazīstināti ar visām “Lielā dzintara” zālēm – sākot ar mākslas telpu Civita Nova 1.stāvā un Kamerzāli ēkas 2.stāvā, turpinot ceļu uz Lielo zāli, bet noslēgumā dodoties uz sestā stāva telpām Civita Nova 6 un Eksperimentālo skatuvi. Viņi uzzināja interesantus faktus par jaunceltni, tās tapšanas gaitu, māksliniecisko programmu un mājas plašajām iespējām. Guva iespaidu par mūsdienu arhitektūras iespējām.
Atgriežoties mājās, skolēni mācījās rakstīt recenziju par redzēto teātra izrādi. Lūk, daži fragmenti:
14.novembrī 7.b un 7.c klase devās ekskursijā uz Rīgu ar mērķi papildināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūru.
Pirmā pieturvieta bija Latvijas kara muzejs, kurā skolēni piedalījās nodarbībā "Kā kļūt par karavīru?", tajā uzzināja gan par Latvijas armijas izveidi, gan par strēlniekiem, varēja patrenēties patronu likšanā, soļošanā un šaušanā pa digitālo mērķi.
Otrā pieturvieta bija Melngalvju nams. Tā kā skolēni Latvijas vēstures stundās apguva tematu par viduslaikiem, kā arī viduslaiku Rīgu, tad izvēlējāmies izmantot projektā "Latvijas skolas soma" iekļauto nodarbību par Melngalvju nama vēsturi. Skolēni uzzināja gan par viduslaiku tērpiem, paražām, sadzīves priekšmetiem, kala monētu, aplūkoja sudraba priekšmetu kolekciju. Bet ekskursijas otrajā daļā arī projekta "Latvijas skolas soma "ietvaros sadarbībā ar "Look @ Riga" ar 5D kino palīdzību pabija mūsdienu Rīgas ievērojamākajās vietās - Latvijas Bankā, Valsts prezidenta pilī, Latvijas Nacionālajā operā u.c.
Lasīt visu ziņu